wtorek, 23 września 2014

Operacje plastyczne

powiększanie piersi należy do najczęściej robionych operacji plastycznych na świecie. Na przykład w zeszłym roku w Ameryce wykonano ich aż 600 tysięcy.

Dla kobiet po amputacji piersi

Tak naprawdę chirurgia plastyczna to bardzo poważna i istotna gałąź medycyny. Wielu ludziom pomaga odzyskać ich życie, na przykład po ciężkich wypadkach, czy też oparzeniach.

Implanty biustu tez nie służą wyłącznie do spełniania zachcianek celebrytek. Niestety, wiele kobiet traci piersi w wyniku amputacji. Wszyscy wiemy, że do tego może doprowadzić nowotwór, który nadal jest wykrywany niewystarczająco szybko, lub rozwija się w takim tempie, że nie można zastosować innej, mniej inwazyjnej metody leczenia.

Kobiety po mastektomii często tracą swoje poczucie kobiecości i własnej wartości. Głośna była ostatnio sprawa aktorki - Angeliny Jolie, która z powodu bardzo wysokiego prawdopodobieństwa raka piersi (spowodowanego czynnikiem genetycznym), profilaktycznie poddała się zabiegowi amputacji biustu. Ta kontrowersyjna decyzja wywołała skrajne reakcje, jednak zwróciła również uwagę na problem.


Implanty piersi - definicja

Implanty piersi ? protezy stosowane w celu powiększenia rozmiarów kobiecych piersi z powodów kosmetycznych (tzw. augmentacja piersi, powiększenie piersi albo mammoplastyka z powiększeniem piersi) w celu odtworzenia brakującej usuniętej piersi (np. po mastektomii albo w wadach wrodzonych), a także w ramach zmiany płci. Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych, augmentacja piersi jest najczęściej wykonywanym kosmetycznym zabiegiem chirurgicznym w USA. W 2006 roku w tym kraju przeprowadzono 329000 takich zabiegów1.

Stosuje się dwa główne typy implantów piersi: wypełnione solą fizjologiczną i żelem silikonowym.

Obydwa typy implantów mają otoczkę z silikonu, która jest zbudowana z trzech warstw aby zapobiec rozerwaniu implantu.

Istnieją również dwa typy powierzchni implantów: gładka i porowata. Ta pierwsza ma tę zaletę, iż wygląda bardzo naturalnie, choć częściej dochodzi do kurczenia się torebki, co oznacza konieczność wymiany implantu. W przypadku implantów o powierzchni porowatej może dojść do widocznych na skórze fałd.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Implanty_piersi


Zróbmy sobie cycki

Większość pań nie jest zadowolona ze swoich biustów. Są według nich albo za małe, albo za duże, albo kształt nie ten co trzeba, albo sutek brzydki, albo asymetria.

Jeżeli nasze piersi nie dają nam normalnie żyć, sprawiają że nie jesteśmy w stanie siebie zaakceptować, albo rzeczywiście jest coś z nimi bardzo nie tak - co cóż, można to przecież zmienić.

Powiększanie biustu to temat nieco kontrowersyjny, ale ciekawy. Zwolenniczki au naturel powinny sobie znaleźć inny materiał do poczytania, ponieważ nie będziemy tutaj pisać kolejnych elaboratów na temat akceptacji własnego ciała.

Nie-e. Nie zawsze "zrobienie sobie cycków" jest oznaką próżności, skupienia na własnym wyglądzie, czy tez zwrócenia publicznej uwagi.


Implanty piersi wybuchają w samolocie?

Dość znanym mitem (albo i faktem) jest twierdzenie, że kobiety z silikonowymi implantami nie mogą latać samolotem, ponieważ wybuchną im cycki. Zaiste, widok musiałby to być spektakularny, jednak czy jest tak naprawdę? A może jednak to nie tylko urban legend?

Ten mit powstał w oparciu o to, że nagła zmiana ciśnienia, będąca efektem zmiany wysokości, spowoduje pęknięcie silikonowego implantu na skutek zmiany objętości substancji. Mniej więcej tak brzmi rzekome naukowe uzasadnienie.

Jednak zastanówmy się dobrze - przecież jest całkiem dużo kobiet z takim biustem, bez wątpienia można wskazać wiele takich aktorek i "gwiazd". Ale przecież one wszystkie podróżują samolotem, bez żadnych ograniczeń. Więc albo ryzykują swoim życiem, albo jednak ta teoria jest po prostu mitem.

Tak więc fizyka się myli? Nie. Po prostu zmiana ciśnienia związana z lotem samolotem nie jest wystarczająco duża, by spowodować wystąpienie takiego zjawiska. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań, żeby podróżować samolotem po operacji powiększenia biustu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz